המצעד בירושלים

רוצה להתנדב במצעד? לחצו כאן.

--------------

בשנת 2019 חודש הגאווה ומצעד הגאווה והסובלנות בהפקת הבית הפתוח, יהיו בסימן קהילה אחת, פנים רבות. ועדת הגאווה הירושלמית החליטה להעמיד במרכז חודש הגאווה בעיר את הגיוון שקיים בתוך קהילת הלהטב"ק כולה ובקהילה הירושלמית בפרט.

השנה אנו מבקשות להעמיד במרכז הבמה את כל גווני הקשת המרכיבים את הקהילה הגאה, ובעיקר את אותםן א.נשים וקבוצות שלא זוכים לתשומת הלב הראויה בדרך כלל. אירועי חודש הגאווה יציגו את הקהילה הגאה על מגוון הזהויות, המגדרים, האמונות והרקעים שלה, ויחגגו את הייחודיות של כל מרכיב בפסיפס שהוא הקהילה הגאה הירושלמית. המצעד ישא על נס את המאבק הלהט”בי, במלוא 50 שנה למהומות סטונוול ובסמוך לבחירות לכנסת ישראל. נמשיך לחזק את אופיו של המצעד הירושלמי כמצעד מחאתי, שמקדם את השיח הציבורי לעבר "הארץ המובטחת": מדינת ישראל שבה כולנו חיים בחירוּת מלאה מאלימות ומאפליה.
 

מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים צועד אחרי שני עשורים של מאבק עיקש על נוכחותנו בעיר שלנו, על זכותנו לשוויון, לחירות, לביטחון אישי ולהגנה במרחב הציבורי, ועל הכרה במאבק החינוכי והחברתי לקידום פלורליזם וסובלנות – המאבק שלנו ממשיך ביתר שאת. מאבק שמובל בירושלים על ידי הבית הפתוח לגאווה וסובלנות, בית הקהילה הגאה בעיר. אבל המצעד, כמו בכל שנה אחרת, הוא המצעד של כולנו. ירושלים היא בירת ישראל, עיר בה אוכלוסיות נפגשות, המקום בו המרקם החברתי מורכב ושברירי, המרכז הרוחני של שלוש הדתות המונותאיסטיות – וגם המקום אליו מתנקז מאבק קהילתי מהחשובים בארץ, לעיניהם של נבחרי הציבור.

בשנים האחרונות עלו קולות נרחבים בקהילה הקוראים לחיזוק המחאה ולהמשך המאבק להשגת שוויון זכויות מלא וחופש מוחלט מאלימות. מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים הוא המקום לממש את הקולות האלה ולקרוא לחברה פלורליסטית, שוויונית, סובלנית וחפה מאלימות. בואו עם מגפונים, עם שלטים, עם חולצות. בואו כפי שאתם ואתן, מכל רחבי הארץ ומכל מגדר, זהות, נטייה מינית, עדה ומוצא, דת, גיל, מצב משפחתי, צבע עור ומעמד חברתי. בואו בכל צבעי הקשת לירושלים – לחגוג, למחות, לדרוש, לזכור, לאהוב.