מסתכל קודם על עצמו

February 22, 2018

עמנואל ויזן, בן 23, ירושלמי מלידה, עובד בתור מאבטח בתחנת משטרה, דתי לשעבר, למד בתיכון מכון לב. מתעניין ולומד פיסול, רישום, עיסוי שבדי, פיתוח קול וכתיבה יוצרת.

איזה טיפוס של ילד היית?

סקרן, קולני אבל חסר טקט, קצת פחות מסתדר עם החברה.

 

סרט או ספר?

ספר בזמן האחרון, התחלתי לקרוא את דויד גרוסמן ואז הוא מקבל את פרס ישראל. "אישה בורחת מבשורה", ספר מדהים בעיני.

 

איפה אתה קונה בגדים?

בחנות יד שניה שאני מאוד אוהב, נקראת "שעטנז" של תמר בבניין "כלל", ממש ממליץ על זה.

 

בית קפה מגניב שאתה אוהב?

אני די אוהב את "נוקטורנו", אפשר לצייר שם אנשים, לשבת בתוך האקווריום הפנימי שנועד למעשנים, להביא לשם ציוד ציור ולצייר, אף אחד לא מפריע לך. אחלה מקום.

 

איך אתה מגדיר את עצמך?

סטרייט ובי-רומנטי.

 

מתי ואיך גילית את הזהות שלך?

אני חושב ששמתי לב בפעם הראשונה באיזור כיתה יא', מהרגע שבו התחלתי את ההתפתחות המינית שלי, גם הייתי מודע לזה שיש את הקהילה הגאה. זה אחד הדברים הראשונים שדחו אותי מהדת, שהייתה את ההפרדה בין צורה שמותר לאהוב לצורה שאסור. זה היה נראה לי הגיוני לאהוב את כולם, פשוט לי לא הייתה משיכה לא רגשית ולא מינית כלפי גברים, כלפי נשים זה היה מאוד ברור. אבל אחר כך כמו שאמרתי, ביא' התאהבתי בחבר לכיתה, בצבא התאהבתי בקצין ומאוחר יותר בסטודנט מבצלאל, עד היום אנחנו בקשר.

קשה להגדיר מה ההבדל בין מערכת יחסים של חברים למערכת יחסים של אוהבים שאין בינם משיכה מינית, ואני חושב שכן יש הבדל. ניסיתי כמה וכמה פעמים להיות בקשר עם גבר, דברים שהם יותר מיניים, דברים שהם פחות. אבל בשורה התחתונה, גיליתי שאין לי שום משיכה מינית לגברים. יצא מזה משהו, הכרתי את עצמי יותר טוב, וכן מצאתי קשר עם מישהו שלמרות שבהתחלה ניסיתי לזייף משיכה מינית כי זה הרגיש כמו חלק הכרחי מאהבה, זה בילבל גם אותו, הוא חשב שאני בארון. אבל ברגע שהשלמתי עם זה והוא גם הבין איפה אני נמצא, נוצרה ההכרה בכך שיש משיכה רגשית, אין משיכה מינית, ושזה בסדר, דבר שאיפשר לנו להיות בקשר אמיתי וכן. כל אחד מקבל את הצרכים המיניים שלו ממקומות אחרים.

אני מאמין שהחוויה האישית שלי שאגב יצא לי לדבר עליה עם הרבה אנשים מהקהילה הגאה, היא דרך מצוינת לגשר בין החוויה הסטרייטית והחוויה הגאה. היא מחזקת את ההבנה שאהבה זה משהו יותר מורכב ממשיכה מינית ושאפשרי לאהוב בהרבה דרכים. בין היתר בלי למממש את זה בצורה פיזית, אין בזה שום דבר רע וזה לא פחות או יותר אמיתי.

 

יש אמנות שאתה מרגיש קשור אליה יותר בעקבות הנטייה הרומנטית שלך?

שמתי לב שאהבה רומנטית היא משהו שנותן הרבה השראה, הרבה יותר מנטייה מינית לפחות. השיר הראשון שכתבתי היה על התאהבות כזאת, רגשית, שפוגשת אהבה מינית. אני חושב שיש משהו בהיחשפות הזאת למורכבות רגשית מסוימת שהיא מפרה מאוד.

 

מקום ירושלמי בשבילך

בשבילי ירושלים זה המשולש בין כיכר פריז, שער יפו והשוק.

 

מה החלום שלך?

להפוך את התשוקה לקריירה, ביותר מתחום אחד, גם בתחום הפיסול, גם בתחום העיסוי, כתיבה, שירה.

 

מה צריך לתקן בעולם?

את עצמך. צריך להתחיל מעצמך - מהבעיות שלך, מהחדר שלך - לסדר אותו. זה רעיון של בחור בשם ג'ורדן פיטרסון שאני מאוד מעריך. הוא הוציא בדיוק את הספר 12 כללים לחיים ואני באמת מאוד מאמין בזה. ברגע שהפסקתי להסתכל על בעיות של אנשים אחרים ולהאשים אותם, התחלתי להבין שאלו הבעיות שלי והתחלתי לנסות לתקן אותן, אז אני לאט לאט כן משפר אותן.

 שבוע המודעות לספקטרום הא-רומנטי

 

 

 

Tags:

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

דרכה של דגימה - מידע מדבק מאוד לכבוד יום האיידס

November 21, 2019

1/3
Please reload

Recent Posts