פרויקט החינוך והסובלנות לזכר שירה בנקי

ממקום מושבו של הבית הפתוח במרכז העיר ירושלים, מוביל עשייה חינוכית והסברתית כזרוע מרכזית לשינוי חברתי. פרויקט החינוך משלבת בין גורמי המקצוע השונים בבית –  העובדות הסוציאליות, נשות החינוך והנוער, צוות הרפואה, הבריאות והגורמים המנהליים – על מנת להפיק את הפעילות החינוכית המותאמת, המלאה, המדויקת והחווייתית ביותר. כיום, פועלת התכנית בשיתוף פעולה עם חוש"ן, ארגון החינוך וההסברה של קהילת הלהט"ב.

למי זה מיועד?

לפרויקט מערכי חינוך והסברה מקצועיים, המתאימים למוסדות ציבוריים, לחברות ולעמותות, למסגרות חינוך ובהם אוניבירסטיאות, בתי ספר, שנות שירות ומכינות וכן מטיילים, קבוצות ולמשלחות מהארץ ומהעולם, המעוניינים להיחשף לסיפורה יוצא הדופן של הקהילה הגאה בירושלים דרך העיניים של החברים והחברות בה – ובדרך זאת להכיר ולהבין טוב יותר את המציאות המורכבת והרב-גוונית של למעלה ממיליון תושבי ירושלים.

התכנית מתאימה גם לגופים שונים, המבקשים לפעול כדי לקדם גיוון בתעסוקה, לשלב את הקהילה הגאה בפעילות ובכח האדם ולעבוד בשותפות עם הציבור הלהט"בי.

בין הגופים הרבים עימם אנו פועלים: משרד החינוך, תגלית, הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית, עיירית ירושלים ועוד…

ראשית תכנית חינוךל

בשנת 2019:

0
משתתפים ומשתתפות בתכנית
0
הרצאות
0
בתי ספר
0
סמינרים
avatar-placeholder
Asset-2
הייתה פעילות משמעותית ומוצלחת. המנחה הצליחה להתחבר לתלמידים, לקנות את אמונם ולהעביר את התכנים שרצתה תוך מתן מקום לשאלות, לפחדים ולבלבול שלהם. תודה ענקית!
בתיה גלעד
רכזת בתיכון הניסויי
avatar-placeholder
Asset-2
התקבלנו בבית הפתוח בסבר פנים נעימות, שמענו הרצאה מרתקת מהמנחה על פעילות הבית הפתוח וכן את סיפור חייו. התנהל דיון מעניין וחשוב בין הסטודנטים לבין המנחה, שהשיב בפתיחות ובחוכמה על כל השאלות. המפגש היה חשוב והותיר רושם רב על הסטודנטים שלנו. יישר כוח ותודה רבה.
עדי נאמן
מתרגלת קורס "בין אזרח ומדינה" במכללת ספיר
Asset-2
חשוב לי להיפגש עם צעירות וצעירים בבתי ספר שונים בבירה, על מנת שיווכחו שניתן להיות בעל תפקיד בשירות המדינה, ואף לייצג את ישראל בחו״ל, ללא קשר לנטייה המינית. ההתנדבות בבית הפתוח מאפשרת לי לפגוש חברות וחברי הקהילה הלהטב״קית הירושלמית, מרקע דתי וחברתי מגוון. אני מאמין שבעוד מספר שנים כשאצא שוב לשליחות בחו״ל תהיה‏ לי הכרות טובה יותר של המורכבות והרבגוניות של העיר הנהדרת הזו.
זיו נבו קולמן
מתנדב בפרויקט החינוך והסובלנות שלנו

ליצירת קשר

שני ריטש
רכזת תכנית החינוך והסובלנות