אנחנו פועלים ופועלות כדי להפוך את ירושלים למקום
שבו לכל אדם יהיה החופש להיות הוא עצמו

הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות הוא ארגון לשינוי חברתי המפעיל מרכז קהילתי, חינוכי וטיפולי רב תחומי עבור הקהילה הגאה.
מאז 1997, אנו פועלות כדי להפוך את ירושלים לעיר שבה לכל אדם יהיה החופש להיות הוא עצמו לחיות את חיו וכדי לבנות חברת מופת ישראלית ליברלית ופלורליסטית, בה שוויון זכויות מלא למיעוטים מיניים ומגדריים.

מי אנחנו?

הבית הפתוח בירושלים הוקם ב-1997 בידי פעילים ופעילות ירושלמים מהקהילה הגאה, שהחליטו שאינם יכולים לחכות למציאות טובה יותר – הם ישנו את חייהם בעצמם. לאחר שנתיים שבהן תוכנן על ידי עשרות מתנדבות, נפתח המרכז הקהילתי הראשון שלנו, במדרחוב בן-יהודה במרכז העיר. באוקטובר 2002 הנפנו לראשונה את דגל הגאווה ממרפסת הבית הפתוח.

תחומי הפעילות

מאז הקמתו, פועל הבית הפתוח בשני תחומי פעילות המשלימים זה את זה:

  • מתן שירותים לקהילה הגאה בירושלים רבתי – דרך מרכז קהילתי ומרכז בריאותי-טיפולי הפועלים בלב העיר ומשרתים את כלל הציבור הלהט"בי, המגוון כעיר עצמה.
  • שינוי חברתי – באמצעות אירועי הגאווה והסובלנות בירושלים, מאבקים ציבוריים ומשפטיים ומרכז חינוכי שעובד עם גורמי מקצוע בתחומי הטיפול, החינוך והבריאות, משלחות זרות, עסקים ומוסדות חינוך פורמלי ובלתי-פורמלי מהארץ ומהעולם.

המייסדים לא יכלו לדמיין כי 20 שנה לאחר שנוסד וכנגד כל הסיכויים, יהיה הבית הפתוח לאחד ממוקדי העשייה הלהט"בית הבולטים במזרח-התיכון; ארגון קהילתי תוסס העומד בחזית המאבק העולמי לשוויון זכויות ממקום מושבו בירושלים האהובה, המורכבת, הקדושה, השסועה על ידי עימותים פוליטיים, אתנים ודתיים – ירושלים אליה נישאות מליוני עיניים מכל קצוות תבל.

אנו גאות במורשת הקהילתית הדמוקרטית שלנו המעניקה סל שירותים הוליסטי עבור הקהילה, ביוזמת הקהילה ועל ידי הקהילה.

אז כהיום, אנו מחויבים למאבק בלתי-אלים, לפלורליזם ולכיבוד זכויות הפרט. אנו שואפים לפרוץ דרך אל עידן של עשייה של קהילות ולמען קהילות אשר תהווה זרז לבניית חברה ישראלית סובלנית ושוויונית.