ברוכות הבאות למרכז הידע
של הבית הפתוח

הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות גאה להשיק מרכז ידע לציבור הרחב, המבוסס על חצי יובל של פעילות למען אוכלוסיות הלהט"ב בעיר ירושלים וסביבותיה. המרכז מנגיש לקהלים רחבים ומגוונים את הסיפור של הקהילה הגאה הירושלמית, ושיח להט"בי המבוסס על ערכים של שוויון, סובלנות, וחופש מיני ומגדרי.

 

בפעילויות שמציע מרכז הידע שלנו תוכלו לפגוש באופן בלתי אמצעי את הפעילים והפעילות שמייצרים שינוי בסביבה החברתית, הפוליטית, המשפטית והתרבותית של הקהילות השונות בירושלים. המרצים והמרצות שלנו ישמחו לתת לכם ולכן טעימה מהעושר התרבותי והאידיאולוגי שהבית הפתוח פועל מתוכן, ולהעניק לכל אדם כלים מעשיים לקידום של הכלה וקבלה בסביבה החברתית שלו או שלה.

 

לבית הפתוח עשרים וחמש שנות ניסיון בליווי של א.נשים העושים את צעדיהם הראשונים בהיכרות עם הקהילה הגאה – נשמח להעמיד את הניסיון והידע האלה גם לשירותכם!

ברוכים הבאים למרכז הידע
של הבית הפתוח

הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות גאה להשיק מרכז ידע לציבור הרחב, המבוסס על חצי יובל של פעילות למען אוכלוסיות הלהט"ב בעיר ירושלים וסביבותיה. המרכז מנגיש לקהלים רחבים ומגוונים את הסיפור של הקהילה הגאה הירושלמית, ושיח להט"בי המבוסס על ערכים של שוויון, סובלנות, וחופש מיני ומגדרי.

בפעילויות שמציע מרכז הידע שלנו תוכלו לפגוש באופן בלתי אמצעי את הפעילים והפעילות שמייצרים שינוי בסביבה החברתית, הפוליטית, המשפטית והתרבותית של הקהילות השונות בירושלים. המרצים והמרצות שלנו ישמחו לתת לכם ולכן טעימה מהעושר התרבותי והאידיאולוגי שהבית הפתוח פועל מתוכן, ולהעניק לכל אדם כלים מעשיים לקידום של הכלה וקבלה בסביבה החברתית שלו או שלה.

לבית הפתוח עשרים וחמש שנות ניסיון בליווי של א.נשים העושים את צעדיהם הראשונים בהיכרות עם הקהילה הגאה – נשמח להעמיד את הניסיון והידע האלה גם לשירותכם!

ההכשרות שלנו

הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות מציע למוסדות וארגונים מגוון של הכשרות מקצועיות לצורך התאמה ושיפור של השירותים הניתנים בהם לאוכלוסיות להט"ב. הזמנת הכשרה כוללת הזדמנות לשיחה מקדימה על הצרכים הספציפיים של כל מקום עבודה, תוך התאמה טיילור-מייד של התכנים המועברים בהכשרה.

גיוון והכללה -
הדרך לארגון צבעוני

סל כלים לגיוון והכללה תעסוקתית או שירותית
הארגון שלך עובד עם אוכלוסיה מגוונת? אתם מנסים להגיע לקהלי יעד חדשים? בהרצאה זו נלמד להנגיש את השירות והשיח הפנים-ארגוני שלכם ולסלול את הדרך לעבודה אפקטיבית, מבוססת אמון, עם זהויות ומגזרים שונים בחברה הישראלית. נכיר את הבסיס להבנה של המפגש בין נטיה מינית לזהות מגדרית, נתייחס לסוגיות תרבותיות, ולחסמים הייחודיים שבהם נתקלת האוכלוסיה הלהט"בית בבואה לקבל שירותים שונים וחיוניים.

מתאים במיוחד ל: מקומות עבודה, נותני שירות, תאגידים, ארגוני חברה אזרחית, השירות הציבורי, ומי שרוצה לפתוח את הדלת

רפואת להט"ב

הצצה אל הסוגיות הבוערות ביותר של הנגשת שירותי בריאות לאוכלוסיות הלהט"ב בירושלים
אוכלוסיות הלהט"ב בירושלים מתמודדות עם חשש משמעותי מלהט"בופוביה, שמשפיע על הנגישות של מענים רפואיים נדרשים לקהילה זו. הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות מפעיל מזה עשרים שנים מרפאה קהילתית, "המרפאה הפתוחה", שמנגישה רפואה חיונית ללהט"ב בירושלים. בהרצאה נלמד על המודל הייחודי של מרפאה הפועלת מתוך ולמען קהילה, ונלמד על סוגיות רפואיות ייחודיות לאוכלוסיית הלהט"ב.

מתאים במיוחד ל: צוותים רפואיים, מרפאות, צוותים פרא-רפואיים, וכל מי שעוסק.ת ברפואה

מענה פסיכוסוציאלי ללהט"ב

הכשרה ייעודית על טיפול נפשי בלהט"ב
אחוז מתמודדי הנפש בקרב האוכלוסיה הלהט"בית גבוה יחסית לאוכלוסיה הכללית, אך פניה לסיוע נפשי כרוכה פעמים רבות בסיכון משמעותי להיתקל בטיפולי המרה. בשל כך, מפעיל הבית הפתוח קליניקה פסיכוסוציאלית המתמחה בטיפול נפשי בלהט"ב. יחד עם זאת, כמעט בכל מסגרת המעניקה מענים בבריאות הנפש, נמצא מטופלים המשתייכים לאוכלוסיה הלהט"בית וזקוקים לטיפול מותאם. למסגרות אלו מציע הבית הפתוח הכשרה ייעודית על טיפול נפשי בלהט"ב.

מתאים במיוחד ל: לשכות רווחה, מרפאות פסיכולוגיה ופסיכיאטריה, מסגרות חוץ-ביתיות, סטודנטים למקצועות הטיפול, ומי שעוסק.ת בבריאות הנפש

נוער להט"ב

המאפיינים, הסיכונים והרווחים של נוער להט"ב - מבט מבפנים על הארון. גיל ההתבגרות הלהט"בי נמשך עד אמצע שנות העשרים. יציאה מאוחרת מהארון גוררת איתה פעמים רבות עיכוב בתהליכים של בירור זהות והכרת העצמי. בנוסף, נוער להט"בי חשוף לסכנות גיל הנעורים ברמה גבוהה יותר מהאוכלוסיה הכללית. בהרצאה נכיר את המאפיינים של נוער להט"בי, נלמד על ההשלכות של הארון על התפתחות חברתית, ונכיר את המענים השונים הקיימים כיום בירושלים.

מתאים במיוחד ל: לשכות רווחה, מסגרות חוץ-ביתיות, צוותים חינוכיים, תנועות נוער, קבוצות הורים, ומי שעבר.ה גיל התבגרות

להט"ב זהב

האם יחסה של החברה ללהט"ב יצר עוולות חסרות תקנה בקרב בני ובנות הגיל השלישי והרביעי?
עד לשנת 1988, הזהות הלהט"בית היתה מחוץ לחוק במדינת ישראל. כתוצאה מכך, חיים בישראל כיום אלפי להט"ב בגיל הזקנה הסובלים מבדידות קשה. הללו מתמודדים לא רק עם טאבו חברתי כבד שבצילו התפתחה זהותם הלהט"בית, אלא גם מהשלכותיו מרחיקות הלכת - רבים מהם נטולי עורף משפחתי או קהילתי, ולעת זקנה זקוקים לתמיכה מערכתית מקיפה ואינטנסיבית. בהרצאה נכיר את האוכלוסייה המיוחדת הזו, ונלמד להוקיר לה תודה על התרומה שלה לשוויון זכויות בישראל.

מתאים במיוחד ל: בתי אבות, לשכות רווחה, מרפאות גריאטריה, קהילות ומתנ"סים, וכל מי שיש לו.ה סבא או סבתא

הכשרה Tailor Made

אם אתם רוצים הכשרה שנוגעת בכמה מתחומי הידע האלה או סדרה של הכשרות, נשמח לבנות יחד איתכם הכשרה ייעודית המותאמת לצרכים היחודיים שלכם.

הרצאות וסיורים

הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות מציע מגוון של הרצאות מרתקות המתאימות לקהלי יעד רחבים. את ההרצאות שלנו ניתן להעביר לקבוצות או לפרטים.

בין מחאה לקהילה

מודלים של שינוי חברתי בעיר שמרנית ורב-תרבותית
ירושלים היא עיר תוססת ומרתקת, עם מגוון רחב של זהויות פוליטיות, דתיות ותרבותיות. במוקד הזה מובילה הקהילה הגאה בירושלים מאבק נחוש על שיוויון זכויות והזדמנויות, תוך הצטלבות זהותית מורכבת ומעשירה. הרצאה זו תזכה אתכם בהיכרות בלתי אמצעית עם האופן שבו מוביל הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות שיח של רב-תרבותיות, חופש מיני ומגדרי, ואהבה ללא גבולות, בעיר היסטורית ומקודשת.

מתאים במיוחד ל: קבוצות מנהיגות, תיירים ותיירות, מוסדות חינוך ואקדמיה, תאגידים, קהילות ומתנ"סים, מי שמחפש.ת השראה

בית מדרש קווירי ירושלים

מפגש מרתק בין זהויות להט"ביות וזהויות דתיות מגוונות
ירושלים מהווה מוקד של קהילות דתיות-להט"ביות מגוונות. קהילות אלה משמיעות קולות של הכלה וסובלנות בהקשרים להט"ביים גם בתוך הממסד הדתי. השיח הלהט"בי, בכללותו, מעלה תרומה תרבותית משמעותית באופן רחב ומסייע בפירוק הבניות של מגדר, משפחה, מיניות ועוד. את השיח הזה אנחנו שואפות להכניס גם למרחבים המקודשים של מערכת היחסים של אינדיוודואלים וקהילות עם אלהים ועם מסורת. את מערכת היחסים בין אלהים / השכינה לאדם ולקהילה אנחנו מאמינות שאפשר להעצים מתוך התייחסות למימדים הקוויריים של קיומנו בעולם.

מתאים במיוחד ל: מוסדות חינוך ואקדמיה, קבוצות דתיות ומסורתיות, קבוצות מנהיגות, מי שאוהב.ת עיסוק אינטלקטואלי

סדנת מרחב סובלני

איך לוקחות טרנס* משועפאט ולסבית מגוש עציון ומקימות יחד תנועה פוליטית מאוחדת?
הקהילה הגאה בירושלים בנויה מאנשים עם מגוון זהויות מצטלבות והמפגש ביניהם מביא עמו אתגרים ויתרונות. בסדנה נכיר את הכלים שפיתח הבית הפתוח בחצי היובל האחרון ליצירה של מרחב בטוח לחקירה חופשית של זהות אישית. בנוסף להיכרות עם מונחי היסוד של השיח הלהט"בי, נדון יחד בשאלות הכרחיות לכל מי שמבקש ומבקשת לייצר קרבה וסובלנות בסביבה הקרובה.

מתאים במיוחד ל: צוותים חינוכיים, נותני שירות, קהילות ומתנ"סים, קבוצות חברתיות, מי שמעוניינ.ת באתגרים

סיור בעקבות ההיסטוריה הגאה של ירושלים

בתוך השכבות הרבות של ירושלים ההיסטורית, נגלה את ההיסטוריה החבויה של הקהילה הגאה
אנו מזמינים אתכן ואתכם לצאת יחד איתנו אל סיפור אחר וחדש בירושלים. הבית הפתוח גאה לחשוף את ההיסטוריה הגאה של ירושלים, ואת ההווה שוקק החיים של הקהילה הגאה בעיר. יחד נוציא לאור את המורשת הקהילתית שצמחה בין הסמטאות ובשכונות העתיקות, נחפור בעברה של העיר, ונציב במרכז הבמה נרטיב שפעם נקבר באבק. אנו מבקשות לאוורר את הנחות היסוד של כולנו בנוגע לעיר המיוחדת הזו, ולטייל בירושלים שמאז ומתמיד היתה בית לכולם ולכולן. הסיור נמשך כשלוש שעות ומתקיים במרכז העיר ירושלים.

מתאים במיוחד ל: משפחות, קהילות ומתנ"סים, תיירים ותיירות, מוסדות חינוך, מועדוני גיל הזהב, ומי שחובב.ת טיולים

מאחורי הקלעים של מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים

כבר למעלה משני עשורים שמצעד הגאווה הירושלמי צועד, אז איך הכל התחיל ולמה בכלל לעשות מצעד בירושלים?
איך התחיל מצעד הגאווה והסובלנות הירושלמי? ממה מורכבת ההפקה של מצעד גאווה בבירה היסטורית? באילו התנגדויות נתקל המצעד ואיך מתמודדות איתן? ובכלל, למה לעשות מצעד בירושלים? הרצאה מקיפה שהיא שיעור בהיסטוריה, אקטיביזם, זכויות אדם ואפילו הצדדים הפרקטיים של הפקה תוך הצצה ייחודית אל אחורי הקלעים של מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים.

מתאים במיוחד ל: קבוצות מנהיגות, תאגידים, תנועות נוער, צוותים ביום גיבוש, מי שזקוק.ה לתמיכה לקראת הפקת אירוע שיא

פרויקט החינוך והסובלנות ע"ש שירה בנקי

מפגש בלתי אמצעי ואנושי עם הלהט"בים והלהט"ביות של ירושלים
יחד עם חוש"ן - חינוך ושינוי, ארגון ההסברה של הקהילה הגאה בישראל, הבית הפתוח שמח להביא אליכם את הסיפורים האישיים של חברי וחברות הקהילה הגאה בירושלים. נוכל לשמוע איך מרגיש הארון מבפנים, ואיך מרגישה היציאה ממנו. הסדנה כוללת שני סיפורים אישיים מרתקים על מסע לקבלה ואהבה עצמית. ניתן להזמין את ההרצאות של פרויקט החינוך דרך מערכת גפן של משרד החינוך.

מתאים במיוחד ל: מוסדות חינוך ואקדמיה, קהילות ומתנ"סים, צוותים ביום גיבוש ומי שמתרגש.ת ממפגש אנושי ישיר. מספר ההרצאות מוגבל - תאמו איתנו פעילות עוד היום!

האנשים שלנו

רוצים להזמין? יש לכם עוד שאלות?

כתבו לנו כאן ונחזור אליכם.ן בהקדם.